Az orvosi diagnosztika egy ekg-val kiegészített ergospirometriai mérés kardiológus orvos felügyelete mellet.
A szívet érintő esetleges rejtett működési zavarok feltárására szolgál.
Az ergospirometria egy olyan rendszerrel történő terheléses diagnosztikai módszer, ahol az ember szervezetébe mozgás, azaz terhelés közben látunk bele. A különböző szervek, szervrendszerek együttes összehangolt működését látjuk. Kiemelve a szív, a tüdő és a periférián lévő izmok működését. Az adatokból a szervezet összehangolt működését látjuk. Megállapíthatók a teljesítményt limitáló tényezők, és meghatározhatók a fejleszthető területek és annak lehetőségei.
A Humac Norm egy korszerű izokinetikus dinamométer, amely precízen méri a forgatónyomatékot és az izom-aszimmetriákat, így átfogó képet ad az egyén izomerejéről és izomegyensúlyáról. Az eszköz kiemelten hasznos a sérülések diagnosztizálásában, rehabilitációban és teljesítményértékelésben, különösen sportolók és mozgásszervi problémákkal küzdők számára.
30 perces rehabilitációs foglalkozást kínálunk, amelyek során egyéni igényekre szabott terápiás módszereket alkalmazunk a gyors és hatékony felépülés érdekében a legmodernebb technológiákkal. A komplex foglalkozás lényege, hogy a terápiákat passzív mozgatással vagy aktív mozgással is kiegészítjük.
A vizsgálat képet ad a tüdő és a hozzá tartozó légutak átjárhatóságáról, nagyságáról, állapotáról.
A vizsgálat teljesen fájdalommentes. Az arcra helyezett maszkba vagy csutorába kell először nyugodtan lélegezni, majd a vizsgálatot végző utasításait követve egy nagy belégzéssel és egy nagy kilégzéssel átforgatni a tüdőben lévő levegőt. Ezután jön az ún. forszírozott (erőltetett) légzés, ahol egy dinamikus, nagy levegővételt követően, egy robbanásszerű kilégzéssel mérjük meg a tüdő teljes kapacitását.
A Humac Norm nemcsak az izomerőt és aszimmetriákat méri, hanem edzésre is kiválóan használható. Az izokinetikus ellenállás biztonságos, ízületkímélő terhelést biztosít, így hatékonyan fejleszti az izomerőt, csökkenti az izomegyensúly-hiányokat és segíti a rehabilitációt.
60 perces rehabilitációs foglalkozást kínálunk, amelyek során egyéni igényekre szabott terápiás módszereket alkalmazunk a gyors és hatékony felépülés érdekében a legmodernebb technológiákkal. A komplex foglalkozás lényege, hogy a terápiákat passzív mozgatással vagy aktív mozgással is kiegészítjük.
Az ergospirometria egy olyan rendszerrel történő terheléses diagnosztikai módszer, ahol az ember szervezetébe mozgás, azaz terhelés közben látunk bele.
A különböző szervek, szervrendszerek együttes összehangolt működését látjuk. Kiemelve a szív, a tüdő és a periférián lévő izmok működését. Az adatokból a szervezet összehangolt működését látjuk. Megállapíthatók a teljesítményt limitáló tényezők, és meghatározhatók a fejleszthető területek és annak lehetőségei.
Az arteriográffal a nagy artériák és a kis artériák rugalmasságát mérjük.
Az érfal a rugalmas tónusának elvesztésével elősegíti a kardiovaszkuláris betegségek kialakulásának lehetőségét. Ezzel a módszerrel az érfal rugalmas változásának nyomon követésével a betegség kialakulása már a korai szakaszában felismerhetővé válik így téve hatékonyabbá a preventív jellegű tevékenységeket.
Az egyéni méréseket személyre szabottan alakítjuk ki, az adott személy teljesítő képességéhez és igényeihez igazodva, hogy a lehető legpontosabb képet kapjuk az aktuális fizikális állapotáról.
A BIA (bioelektromos impedancia analízis) segítségével megismerhetjük testünk alkotóelemeinek arányait.
A mérés során a műszer egy gyenge elektromos impulzust küld a talpaktól a kezekig, majd az elektromos ellenállást (impedancia) értékeli. Ez alapján kiírja, hogy mennyi az aktuális, és milyen a kívánatos zsír-víz-sejttömeg arány.
A vizsgálat a test különböző szöveteinek, különböző vezetőképességén alapszik. A zsír máshogy vezeti az elektromos impulzust, mint az izom. a vizsgálat pontosan megmutatja a vizsgált személy folyadéktereinek eloszlását, továbbá zsírarányának és izomarányának értékeit, és a test aktuális hidratáltsági állapotát.
várható testmagasságmérés gyerekeknél
Az antropometria egy vizsgálati, mérési módszer, aminek a segítségével objektív adatok nyerhetők az emberi test felépítéséről.
Ennek segítségével a test összetételéről kapunk adatokat az izom, csont, szervek mennyiségéről. A testalkat típusáról és ami nagyon fontos gyerekeknél a várható testmagasságról kapunk 2-3 centiméteres eltéréssel előre jósólt információt.
Csapat mérésekhez számos eszköz áll rendelkezésünkre, amelyekkel segítjük a szakembereket a teljesítmény optimalizálásában, a sérülés megelőzésben és a rehabilitációban. Ezekkel az eszközökkel szívesen kitelepülünk és végzünk helyszíni méréseket is, hogy a csapatok pontos és hasznos visszajelzést kapjanak az állapotukról és fejlődésükről.
A dietetika táplálkozás tudományt jelent. A táplálkozásnak jelentős az életünk befolyására ható ereje van, ezért jelentősége kiemelten fontos.
Abban az esetben, ha testünkben változást szeretnénk elérni az egyik lehetőségünk a táplálkozásunk saját genetikailag meghatározott „rendszerünkhöz” igazítása. Ez a feladat számos nehézséget hordoz magában, amihez szakszerű segítségen keresztül vezet az út. Ebben tud segíteni a dietetikus.
Laktát diagnosztikával a terhelés hatására a szervezetben a metabolizmus „melléktermékeként" keletkező laktát mennyiségét mérjük.
A szervezetben a terhelés hatására a metabolizmus „melléktermékeként” laktát keletkezik.
Ennek az ismeretével az edzések, terhelések intenzitása beállíthatóvá válik mert a terhelés emelkedését követően nem csak laktát emelkedés, de pulzus emelkedés is bekövetkezik. Ezt a modern technológiának köszönhetően pulzus órákkal nyomon tudjuk követni, így lehetőségünk válik az adzésünk kontrolálására pulzus alapon, de a laktát termelődésének ismeretében. Így az edzés rendkívül pontossá és hatékonnyá válik.
Teljes vérkép "alap", "full" és "csont" csomagokkal.
Töltse le a jelentkezési lapot innen.